دسته بندی مطالب
بخشي از زيان‌هاي وارده به مشتركين به دليل ناآگاهي از قوانين و مقررات است.
مدير دفتر بازرسي و كنترل لوازم اندازه گيري شركت توزيع نيروي برق شيراز اعتقاد دارد كه بخش قابل توجهي از زيانهاي وارده به مشتركين برق، به دليل ناآگاهي نسبت به قوانين و مقررات است.

به گزارش روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق شيراز، مهندس سعيد موثقي گفت: ناآگاهي و نداشتن اطلاعات دقيق و صحيح از مسائل قانوني اداره‌هاي خدمات رسان نظير برق، سالانه خسارتهاي فراوان مالي و جاني را به همراه داشته و دارد.

وي خاطرنشان كرد: قوانين و دستورالعمل‌ها در مورد شيوه دريافت انشعاب، اعمال هرگونه تغيير كمي و كيفي در انشعاب و شيوه عمل هنگام انجام معاملات مختلف و البته انجام اقدامات فني بر روي شبكه داخلي برق واحدهاي مختلف تجاري، خدماتي و مسكوني، شفاف بوده و در دسترس همه مشتركان قرار دارد. و مشتركين و شهروندان گرامي با مراجعه به پرتال اين شركت به آدرس www.shirazedc.co.ir مي توانند در زمينه هاي مختلف اطلاعات لازم را كسب نمايند.

موثقي اضافه كرد: يكي از موضوعات مهم كه امكان دارد موجب وارد شدن خسارت‌هايي به مشتركان شود، تغيير خودسرانه در قدرت خريداري شده برق توسط مشتركان است.

وي با اشاره به خطرها و خسارت‌هاي احتمالي تعويض خودسرانه كليدهاي منصوبه اشتراك برق توسط مشتركان، گفت: مشتركين برق در صورت نياز به تغيير قدرت آمپراژ برق منصوبه بايد درخواست استانداردسازي و افزايش قدرت قراردادي خود مطابق مقررات و آيين‌نامه تكميلي تعرفه‌هاي برق ارائه دهد.

موثقي با بيان اينكه آمپراژ برق انشعاب واگذار شده به مشترك در قبض برق قيد شده است، گفت: بر اين اساس، اقدام مشتركين در استفاده از كليد يا فيوز با آمپراژ بيش از قدرت خريداري شده، مغاير با مفاد آئين نامه تكميلي تعرفه‌هاي برق بوده و دستكاري در لوازم اندازه‌گيري محسوب مي‌شود.

مدير دفتر بازرسي و كنترل لوازم اندازه گيري توزيع برق شيراز ادامه داد: در صورت عدم توجه مشتركان به اين موضوع و همچنين افزايش مصرف برق بيش از استانداردهاي تعيين شده، مسئوليت خسارات وارد شده به شبكه و تاسيسات عمومي بر عهده مشترك خواهد بود و مطابق مقرارت با متخلف برخورد خواهد شد.

تاریخ:
1398/02/18
تعداد بازدید:
65
منبع:
دفتر بازرسي
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات ( 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به  شركت توزيع نيروي برق شيراز  مي باشد.
تغییر نوع قلم
تغییر اندازه:
A+
A-
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه